Vlakem po Sicílii (únor 2010)

Cestu jsem podnikl v druhé polovině února 2010, byl to poslední využitelný termín pro akci dopravce AirBerlin na levnou zpáteční letenku (58 EUR) z Mnichova do Palerma. Během týdenního výletu jsem navštívil samozřejmě Palermo, po severním a východním pobřeží Sicílie jsem se vlakem postupně přesunul na Liparské (Eolské) ostrovy, poté jsem navštívil Messinu, Catanii, Etnu a Syrakusy. Přestože není hromadná doprava na Sicílii v turistických průvodcích příliš doporučována, z vlastní zkušenosti mohu říci, že vlaky zde fungují stejně dobře, jako u nás, ne-li lépe. Jiné by to bylo asi v případě nějaké stávky, ale to je již jiná kapitola...

Železniční síť je na Sicílii poměrně hustá, na ostrově operují dvě společnosti, naprostou většinu tratí provozuje Trenitalia – Ferrovie dello stato (Italské státní železnice) – síť viz Obrázek 1. Mnohem menším dopravcem je FCE – Ferrovia Circumetnea – soukromá společnost provozující úzkorozchodnou železnici okolo Etny a hromadnou dopravu v okolí Catanie (metro, autobusy).

 

Obrázek 1: Železniční síť na Sicílii (Trenitalia)

Síť železnic na Sicílii

zdroj: nástěnka na nádraží v Siracuse, 24.02.2010

 

Vlaky státní železnice se lze dostat prakticky do všech velkých měst na ostrově přímo z letiště v Palermu. Letiště je od samotného Palerma vzdálené asi 22 km vzdušnou čarou, vlak jede z letiště do centra (stanice Palermo Centrale) hodinu až hodinu a půl, podle toho, zda jedete zrychleným nebo osobním vlakem. Letištní stanice se jmenuje Punta Raisi. Cena jízdenky do centra je 5,5 EUR nezávisle na tom, jak rychlým vlakem jedete. Trať do Palerma je jednokolejná, provoz je hustý (příměstké vlaky, vlaky směr Trapani, vlaky na letiště) a pomalý.

Cestou do Palerma je možné vystoupit ve stanici Tommaso Natale, která je nejblíže rezervaci Capo Gallo. Zde je možné podniknout menší výlet a pokochat se okolními útesy. Kousek "čisté" přírody v jinak špinavém okolí Palerma...

Stanice Palermo Centrale se nachází prakticky v centru města, je výchozí pro příměstskou, regionální i dálkovou dopravu. Pokladny jsou obsazené, nad nástupišti nechybí informační tabule. Jízdenky zde jde koupit i v automatech. Přímo u nástupišť je velký McDonald´s.

Směrem na východ je trať částečně "zkoridorovaná", renovované úseky vedou v nové narovnané trase (cestou lze z okna sledovat zbytky starých úseků tratě), částečně vede v tunelech (Milazzo - Messina). Vlaky zde jezdí o poznání rychleji. Zajímavé zastávky po trase mohou být např. nádraží:

  • Santa Flavia/Solunto/Porticello - tj. společné nádraží pro tři vyjmenované obce, asi 2 km od nádraží je muzeum a archeologický park Porticello. Cestou, která vede po nefrekventované silnici, si lze natrhat pomeranče. Bohužel park byl zrovna pro požár uzavřen, ale zdálky to vypadalo zajímavě.

  • Cefalú - zhruba v polovině tratě Palermo – Messina, pěkné rybářské/turistické městečko se skaliskem se zbytky chrámu a opevnění

  • Milazzo - výchozí stanice pro cestu na Liparské ostrovy. Bohužel železniční stanice je cca 3,5 km od přístavu, ze kterého vyjíždějí lodě směr Vulcano/Lipari/Stromboli. Mělo by tu být autobusové spojení, bohužel neověřeno (v půlce února nebyla na nádraží ani noha...). Před nádražím je ale stanoviště taxi, takže spojení s přístavem není zas takový problém. Já osobně šel pěšky, je to asi na 35-40 minut rychlejší chůze, polovina cesty je ale po celkem frekventované silnici (Obrázek 2). Staví zde i vlaky dálkové dopravy (IC, E)

    Z přístavu v Milazzu vyjíždějí lodě směr Eolské ostrovy, já jel jen na Vulcano, cena není nejnižší (15 EUR jedním směrem pro „aliscafo“ - jede asi 50 minut a cca 10 EUR pro normální trajekt – jede asi půl dne). Využil jsem společnosti SIREMAR.

  • Messina - zajímavý je především přístav, trajekty, trajekty pro vlaky :-). Dá se podniknout výlet vlakem (na trajektu) IC na pevninu do stanice Villa San Giovani, osobně nevyzkoušeno, je to docela dlouhé (1,5 hod. one way) a drahé (cca 6-7 EUR jedna cesta). Na druhou stanu ovšem jezdí i lodě, podstatně rychleji a levnějí (1,5 EUR). Historické centrum Messiny je cca 0,5 km od nádraží.

  • Catania - město pod Etnou. Rozhodně není tak hrozné a špinavé, či dokonce nebezpečné, jak se o něm povídá. Naopak se mi tam celkem líbilo a ani po půl noci jsem se rozhodně necítil nebezpečně. Nádraží přímo u moře, centrum v docházkové vzdálenosti. Propojeno „metrem“ společnosti FCE s přístavem na jedné straně a stanicí Borgo na straně druhé. Ze stanice Borgo jezdí vláček okolo Etny do stanice Riposto. Cena za vlak je lidová (6 EUR za cca 110 km), pokladny FCE obsazené v každé díře, soupravy stařičké, úzký rozchod, zkrátka pravý železniční ráj proti Trenitalii :-). Na jízdenku jsem 2x přerušil jízdu, naprosto v pohodě, na turisty jsou zvyklí, i když většinu pasažérů tvořila školní mládež, čistokrevné turisty jsem odhalil 3 (včetně mě). Pro návrat do Catanie je dobré cestu úzkokolejkou ukončit v předposlední stanici Giarre-Riposto a do Catanie se vrátit normálním vlakem (cca 25 minut). Stanice úzkorozchodky je cca 250 m od nádraží státní dráhy.

  • Siracusa - nádherný archeologický park s dominujícím řeckým divadlem je vzdálený jen 1,5 km chůze od vlakového nádraží. Vstup do parku je za 8 EUR, ale stojí to za to

Obrázek 2: Milazzo - přístav a nádraží

Milazzo

Zpátky z Catanie do Palerma jsem se vracel vnitrozemím přes Xirbi, je to levnější a rychlejší než přes Messinu (3 hod.), jel tu ale pouze jeden přímý vlak za den (v 15:30).

 

Jízdenky a kategorie vlaků na Sicílii

Nejběžnější kategorií vlaků je R (treno regionale – ekvivalent našeho osobního vlaku) za vcelku rozumný tarif. Není nutná (ani možná) rezervace, na hlavních tratích běžná cestovní rychlost 100 – 120 km/h, mimo neděle a svátky jezdí poměrně často. Nestaví nutně ve všech zastávkách po cestě – existují i zrychlené varianty, nutno si pečlivě přčíst jízdní řád (např. R Catania – Palermo staví za 3 hodiny jízdy jen v 5 stanicích).

Kategorie E (treno espresso) – čistě lůžkové a lehátkové vlaky, často po Sicílii jedou i uprostřed dne (dálkové, např. do Milána), nutná rezervace (lůžkový/lehátkový příplatek).

Kategorie IC (ICN) – Intercity (případně noční varianta), povinná rezervace, ekvivalentní s našimi IC, ze Siracus/Palerma vlaky pokračují přes Messinskou úžinu dále na sever Itálie

Jízdenky na kategorii R by mělo samozřejmě jít zakoupit na nádraží. Většina nádraží však nemá obsazenou pokladnu, kterou nahradily automaty. Odhadem tak 8 z 10 automatů je ale nefunkčních :-) a tak je třeba jízdenku koupit v nádražním baru :-). Je-li bar zavřený (např. toho času Milazzo) netuším, kde lístek koupit, možnost koupě u průvodčího jsem nezkoušel. Lístky je potřeba označit ve strojku na nástupišti (prodávají se s platností 2 měsíce, bez označení jsou neplatné). Shánění jízdenky se tedy někdy změní v menší dobrodružství. Lístky lze koupit předem i na internetu. 

Na E jsem lístky nekupoval.

Na IC (ICN) vzhledem k nepřítomnosti obsluhy pokladny na mnoha nádražích a nutnosti rezervace doporučuji nákup na internetu. S časovým předstihem lze koupit jízdenky se slevou meno 30 (meno 15) – tj. s 30% (15%) slevou. Platba probíhá normálně kartou, vyzvednutí je možné v automatu, případně ticketless – emailem, zřejmě je nutné prokázat se průvodčímu nějakým kódem. Osobně jsem využil vyzvednutí v automatu (který náhodou zrovna fungoval...).

Chcete-li se vyhnout problémům se sháněním jízdenek, je možné obstarat si jízdenku už v Česku. V síti Trenitalia platí síťové jízdenky Interrail, které jsou však pro využití pouze na Sicílii zbytečně drahé. Bez omezení platí pouze ve vlacích kategorie R, do IC (ICN) je nutno zakoupit místenku (v automatu volba Global pass) v ceně 3 EUR. Platnost v E je mi neznámá, zřejmě je nutno koupit si lůžkový/lehátkový lístek.

Jako zajímavější možnost se mi jeví možnost koupit si „mezinárodní“ NRT jízdenku na určitý úsek trati (s možností 25% slevy RailPlus - součástí InKarty ČD). Platí sice také jen v R (v IC/ICN opět s doplatkem za 3 EUR (volba Global Pass v automatu)) a je dražší než místní jízdenka, má však i své výhody: platí 1 měsíc, není ji třeba nijak označovat, lze na ní kdykoli přerušit jízdu (a jet tedy z jednoho konce Sicílie na druhý třeba měsíc na jeden lístek). Vzhledem k tomu, že průvodčí v R jízdenky kontrolují málokdy a často nijak neoznačují, je prakticky možné projet jeden úsek i vícekrát (i když to teoreticky tarif neumožňuje). S jízdenkou vydanou v ČR se mi povedlo bez doplatku svézt bez příplatku i v IC a dokonce i v E (když nic jiného nejelo, průvodčí mi s usměvem vysvětloval, že tady jízdenka neplatí, ale že mě tedy nechá svézt :-) )

Cenu mezinárodní jízdenky vydávané v Česku Českými drahami lze zjistit na www.jizdenka.cz, cenu vnitrostátní italské jízdenky a jízdní řády lze zjistit na webu www.trenitalia.it .

 

Náklady na dopravu vlakem:

Cesta na letiště a zpět – 2x 5,5 EUR
Mezinárodní jízdenka ČD Palermo – Catania 22,5 EUR (sleva RailPlus)
ICN Catania – Siracusa 7 EUR
příplatek IC Messina – Catania 3 EUR
výlet kolem Etny, FCE – 6 EUR
ostatní regionální jízdenky cca 22 EUR

celkem 71,5 EUR za týdenní mobilitu po Sicílii

 

Počasí, ubytování

V tuto dobu (2. polovina února) záleží asi hodně na štěstí, celkově si rozhodně nemůžu stěžovat. Pršelo jen 2x v noci, jeden den díky větru nejezdily trajekty, jinak 2 dny 25 stupňů a jasno, 3 dny kolem 20 a polojasno, 2 dny oblačno a větrno.

Aktuální předpověď lze nalézt třeba zde.

S ubytováním problém nebyl také žádny, hotely a hostely byly poloprázdné, ceny mírné (vždy jsem se vešel do 20 EUR/noc + snídaně). K zajištění ubytování dopoporučuji standardní rezervační systémy jako je HRS, BOOKING.COM nebo HOSTELWORLD.COM.

Autobusové jízdní řády na Sicílii společnosti AST: http://www.aziendasicilianatrasporti.it/

Máte- li nějaké otázky či připomínky, neváhejte se ozvat, kontakt na mě je: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 


FCE - stanice Randazzo Capo Gallo Vulcano

 

 


Založeno na Joomla!. Designed by: business web hosting domain manager Valid XHTML and CSS.